Kërcënoi se do vriste gruan dhe dy vajzat me çifte, arrestohet 46-vjeçari

Nga A2 CNN
3 Shkurt 2024, 20:22 | Kronikë

Kërcënoi se do vriste gruan dhe dy vajzat me çifte, arrestohet

Një 46-vjeçar është vënë në pranga nga policia pasi kërcënoi me vdekje gruan e tij dhe dy vajzat.

Policia sekuestroi armën me të cilën ai kërcënoi familjen e tij si dhe një motoçikletë me të cilën u përpoq të arratisej.

“Pas marrjes së njoftimit, mbrëmjen e sotme, se një shtetas po kanoste për jetën, me armë gjahu çifte, bashkëshorten e tij dhe dy vajzat e tyre, në banesë, në lagjen “15 Tetori”, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponjat” dhe të Komisariatit të Policisë Vlorë menjëherë kanë organizuar punën për parandalimin e ngjarjes së mundshme kriminale, dokumentimin e plotë ligjor të rastit dhe vënien e autorit përpara përgjegjësisë penale”.  

Ndërkohë, vijon puna e grupit hetimor, për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për referimin e materialeve procedurale në Prokurori.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli