Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Gjenden dy mina të '97 në një kanal vaditës në Shkodër

Nga A2 CNN
23 Shkurt 2024, 17:02 | Kronikë

Gjenden dy mina të '97 në një kanal vaditës në

Dy mina të paplasura, të vitit 1997 janë gjetur në një kanal vaditës në Shkodër. Bëhet e ditur se minat u gjetën rreth orës 15:40, gjatë pastrimit të kanalit, në fshatin Bushat. 

Minat e ndryshkura u gjetën nga punonjësit e bashkisë.

Shërbimet e specializuara të DVP Shkodër, shërbimet mbështetëse dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe vijojnë veprimet për sekuestrimin e 2 minave dhe hetimet për të dokumentuar rrethanat e rastit.

 

A2 CNN Livestream

Dita jonë