Gjendet i vdekur një shtetas i huaj në Korçë

Nga A2 CNN
18 Prill 2024, 07:38 | Kronikë

Gjendet i vdekur një shtetas i huaj në Korçë

Policia e Korçës, ka bërë të ditur se një person është gjetur i pajetë mëngjesin e së enjtes në Drenovë të Korçës. Sipas policisë, ai dyshohet të jetë shtetas i huaj, emigrant nga vendet e treta.

Nga të dhënat e para të policisë, ai duhet të ketë humbur jetën për shkaqe natyrale.

“Më datë 18.04.2024, rreth orës 06:40, në fshatin Drenovë, Korçë, në rrugë, është gjetur i pajetë, një shtetas i huaj (dyshohet emigrant nga Vendet e Treta) rreth 25-30 vjeç. Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ky shtetas, mund të ketë humbur jetën për shkaqe natyrale. Pritet ekspertiza mjekoligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani