Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

I vunë flakën automjetit të një vajze tek Unaza e Re në Tiranë, shpallen në kërkim dy shtetas maqedonas

Nga A2 CNN
19 Janar 2024, 10:25 | Kronikë

Policia e Tiranës njofton se janë shpallur në kërkim dy shtetas të Maqedonisë së Veriut, të cilët akuzohen se, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 04.01.2024, në rrugën "Astrit Losha", për motive të dobëta, kanë djegur automjetin e shtetases Xh. T.

“Tiranë/Finalizohet operacioni policor i koduar "Fire", nga Komisariati i Policisë Nr. 6. Zbardhet dhe dokumentohet, me prova ligjore, djegia e një automjeti në zonën e Unazës së Re, e cila fillimisht u raportua si ngjarje aksidentale. Shpallen në kërkim dy shtetas nga Maqedonia e Veriut, si autorë të dyshuar të kësaj ngjarje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të veprimeve hetimore të thelluara për një djegie automjeti të ndodhur më datë 04.01.2024, në rrugën "Astrit Losha", e cila fillimisht u raportua si ngjarje aksdentale, bazuar dhe në inteligjencën policore, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Fire".

Në kuadër të tij u bë shpallja në kërkim e shtetasve F. T., 37 vjeç, dhe M. S., 27 vjeç, të dy banues në Maqedoninë e Veriut. Nga veprimeve hetimore të kryera ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 04.01.2024, në rrugën "Astrit Losha", për motive të dobëta, kanë djegur automjetin e shtetases Xh. T.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë së Tiranës.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu