Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 0%
  • Mungesa e kohës 100%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 0%

I vuri flakën me benzinë lokalit dhe dy automjeteve të 62-vjeçarit, identifikohet dhe shpallet në kërkim 57-vjeçari

Nga A2 CNN
19 Shkurt 2024, 11:31 | Kronikë

I vuri flakën me benzinë lokalit dhe dy automjeteve të

Një 57-vjeçar, i cili dyshohet se dogji me benzinë një lokal dhe 2 automjete në pronësi të një 62-vjeçari në Lezhë, është shpallur në kërkim nga policia.

Ngjarja ndodhi rreth orës 00:15, në fshatin Kalivaç ku iu vendos flaka me benzinë bizneseve dhe dy automjeteve të parkuara në afërsi të lokalit në pronësi të shtetasit me iniciale P. Gj.

Si autor i dyshuar është identifikuar 57-vjeçari me iniciale E. C.,banues në Lezhë, i cili është shpallur në kërkim. Ndërsa po punohet për identifikimin dhe arrestimin e shtetasve të tjerë që mund të jenë përfshirë në këtë rast.

Njoftimi i policisë:

Dogji në mesnatë, me lëndë djegëse (benzinë), lokalin dhe 2 automjete të një shtetasi, Policia identifikon brenda pak orësh autorin dhe vijon punën për kapjen e tij.

Pas njoftimit se rreth orës 00:15, në fshatin Kalivaç, Lezhë, ishin djegur me lëndë djegëse (benzinë), lokali dhe 2 automjete të parkuara në afërsi të lokalit, në pronësi të shtetasit P. Gj., 62 vjeç, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lezhë kanë organizuar menjëherë punën për të identifikuar autorin/ët dhe për të zbardhur rrethanat e rastit.

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore dhe procedurale të kryera në vendin e ngjarjes, brenda pak orësh, u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të rastit, shtetasit E. C., 57 vjeç, banues në Lezhë.

Vijon intensivisht puna për kapjen e 57-vjeçarit, për identifikimin dhe arrestimin e shtetasve të tjerë që mund të jenë përfshirë në këtë rast, si dhe për dokumentimin me prova ligjore të rrethanave.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi