Inceneratori i Elbasanit, GJKKO cakton datën për shqyrtimin e ankimimit të Lefter Kokës

Nga A2 CNN
23 Maj 2024, 10:29 | Kronikë

Inceneratori i Elbasanit, GJKKO cakton datën për shqyrtimin e

Gjykata e Posaçme e Apelit ka caktuar datën 5 qershor për seancën e parë të shqyrtimit të ankimit të ish-ministrit Lefter Koka dhe të bashkëpandehurve, të akuzuar për inceneratorin e Elbasanit.

Në apel, Koka kundërshton dënimin me 5 vjet e 8 muaj burg dhënë nga Shkalla e Parë, më 5 tetor 2023.

Gjykata e Posaçme vlerësoi se ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, është korruptuar dhe ka pastruar para edhe në rastin e inceneratorit të Elbasanit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024