Me 35 mijë euro dhe 1.5 kg kokainë në makinë, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali

Nga A2 CNN
27 Nëntor 2023, 11:26 | Kronikë
Me 35 mijë euro dhe 1.5 kg kokainë në makinë, arrestohet
Sasia e sekuestruar e drogës

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar në Torino të Italisë, pasi në automjetin e tij është gjetur rreth 1.5 kilogramë kokainë.

Sipas mediave italiane në makinën e shqiptarit kishte një qese me 22 pako me kokainë që dyshohet se 30-vjeçari kishte si synim t’i shiste.

Po ashtu, në kroskotin e mjetit janë gjetur 15 mijë euro, 17 mijë euro janë zbuluar në banesën e shqiptarit dhe 5 mijë euro të tjera janë zbuluar në një automjet tjetër pas kontrolleve të policisë.

A2 CNN Livestream

A2 Sport