Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Në kërkim prej dy vitesh, arrestohet 33-vjeçari në Sharrë

Nga A2 CNN
16 Janar 2024, 10:07 | Kronikë

Në kërkim prej dy vitesh, arrestohet 33-vjeçari në

Një 33-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia, pasi është lokalizuar në zonën e Sharrës.

Roland Lamuça rezulton i dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim, për vepra penale në fushën e narkotikëve.

U lokalizua në Sharrë, u kap dhe vu në pranga shtetasi Roland Lamuça, 33 vjeç, banues në Tiranë. Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë e ka dënuar këtë shtetas me 3 vjet e 4 burgim, për veprat penale "Kultivimi i bimëve narkotike", dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve. Në vitin 2022, ky shtetas është kapur në Sharrë, nga shërbimet e Policisë me doza kokaine si dhe ka kultivuar kanabis, po në këtë zonë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë para Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu