Vrau kunatin që kishte abuzuar me vajzën që në moshën 9-vjeçare, lirohet nga qelia shqiptari në Greqi

Nga A2 CNN
15 Janar 2024, 16:11 | Kronikë

Vrau kunatin që kishte abuzuar me vajzën që në moshën

Gjykata ka liruar nga qelia e burgut 50-vjeçarin shqiptar, i cili vrau kunatin e tij 33-vjeçar Erion Pelivani pasi ky i fundit kishte abuzuar seksualisht me vajzën e vogël. Trupa gjykuese vendosi që ta lërë në “arrest shtëpie” autorin.

Vrau kunatin që kishte abuzuar me vajzën që në moshën

Pas vendimit të dhënë ditën e sotme, familjarët e autorit shpërthyen në lot dhe në duartrokitje. Sipas mediave greke, hetuesi dhe prokurori nuk ranë dakord për rastin e 50-vjeçarit dhe Këshilli Gjyqësor në Volvos do të vendosë për këtë çështje.

Vrau kunatin që kishte abuzuar me vajzën që në moshën

Deri më atëherë, shqiptari i akuzuar për vrasjen e kunatit të tij do të jetë në arrest të përkohshëm shtëpie.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni