Ngacmoi seksualisht të miturën, gjykata vendos "fatin" e 59-vjeçarit korçar

Nga A2 CNN
13 Nëntor 2023, 11:07 | Kronikë

Ngacmoi seksualisht të miturën, gjykata vendos "fatin" e

Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për 59-vjeçarin Anesti Sala nga fshati Pojan, cili u arrestua tre ditë më parë për ngacmim seksual të një 13 vjeçareje.

Prokuroria kërkoi për 59-vjeçarin masën e sigurisë arrest me burg, kërkesë që u pranua nga gjykata. Mbrojtësi i caktuar kryesisht kërkoi një masë më të butë sigurie për Salën, i cili gjatë seancës mohoi të ketë ngacmuar seksualisht të miturën.

59-vjecari pohoi që ishte përdorues i rregullt i alkoolit dhe ditën kur ishte konfliktuar me gjyshen e 13 vjeçares, për shkak të ngacmimit të saj, ka qenë në gjendje të dehur.

Anesti Sala u arrestua nga policia lokale për ngacmim seksual të një të miture nga i njëjti fshat, pas denoncimit të familjarëve të saj.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu