Përmbyset makina me targa rumune te "Qafa e Gjinos", shoferi nuk gjendet

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 10:02 | Kronikë

Një automjet me targa rumune është aksidentuar në vendin e quajtur Qafa e Gjinos, në rrugën nacionale Sarandë-Kardhiq. Makina ka dalë nga rruga është përmbysur dhe aksidenti dyshohet se ka ndodhur gjatë orëve të natës.

Ndërkohë shoferi i mjetit të aksidentuar është “zhdukur”. Pas përplasjes, ka braktisur makinën në vendngjarje dhe është larguar.

Në këtë aks, mungon sinjalistika edhe pse po kryhen punime dhe rruga po zgjerohet. Ndërkohë ende nuk ka një njoftim nga uniformat blu për aksidentin e ndodhur.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani