Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 47%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Sekuestrohen rreth 25 mijë euro në Kakavijë

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2023, 09:03 | Kronikë
Sekuestrohen rreth 25 mijë euro në Kakavijë
Eurot e sekuestruara në Kakavijë

Një 26-vjeçar është proceduar penalisht për mosdeklarim të parave në pikën kufitare të Kakavijës. Sipas, Policisë gjatë kontrollit në vijën e dytë, 26-vjeçarit me iniciale S. T., iu gjetën 24 800 euro që ai po tentonte t’i nxirrte nga vendi ynë, pa i deklaruar siç e përcakton ligji.        

“Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, u sekuestrua shuma e parave dhe u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. P., 26 vjeç, banues në Terihat, Dropull”, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë".

Debat - nga Alba Alishani