Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Tjetër aksident në punë në minierat e kromit në Bulqizë

Nga A2 CNN
8 Nëntor 2023, 21:02 | Kronikë

Tjetër aksident në punë në minierat e kromit në

Një tjetër incident ka ndodhur në një nga minierat e kromit të Bulqizë. Një 57-vjeçar mësohet se ka dëmtuar dorën teksa ka qenë duke punuar në një nga galeritë e kromit në Bulqizë.

Policia bën të ditur se 57-vjeçari është dërguar në spital dhe pasi ka marrë ndihmën e nevojshme është larguar për në banesë.

Po ashtu, Policia e Dibrës njofton se ka referuar materialet në Prokurori për vlerësim.

Debat - nga Alba Alishani