Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

Vrau me thikë partneren e tij shqiptare, 39-vjeçari grek njeri problematik, akuzohet se ka abuzuar me motrën e tij

Nga A2 CNN
10 Janar 2024, 12:31 | Kronikë

Vrau me thikë partneren e tij shqiptare, 39-vjeçari grek njeri

Të tjera detaje tronditëse janë zbardhur pas ngjarjes së rëndë në Selanik të Greqisë, ku një 39-vjeçar masakroi me thikë në bashkëpunim me një shokun e tij partneren shtatzënë, 41-vjeçaren Gjerogjia Murati.

Mediat greke shkruajnë se 39-vjeçari, është dënuar katër herë në të kaluarën për rrahje të motrës së tij, si dhe është proceduar penalisht edhe për përdhunim dhe akte seksuale ndaj saj.

Po ashtu, mësohet se, kallëzime për abuzim ndaj 39-vjeçarit ka bërë edhe ish-bashkëshortja e tij, me të cilën kanë së bashku dy fëmijë.

Vrau me thikë partneren e tij shqiptare, 39-vjeçari grek njeri
Në foto: Partneri i shqiptares duke u shoqëruar në polici

Konkretisht, ai është dënuar në mënyrë të parevokueshme për rrahjen e motrës së tij me:

- 2 vjet e 3 muaj në vitin 2021 për dëmtim të rrezikshëm trupor në familje dhe armëmbajtje pa leje;

- Deri në nëntëmbëdhjetë muaj në vitin 2022 për dëmtim trupor në familje, kanosje në familje dhe abuzim verbal;

- 13 muaj burg në vitin 2023 lëndimi trupor dhe kërcënimi në familje;

- 6 muaj në vitin 2021 për kërcënim në familje;

Vrau me thikë partneren e tij shqiptare, 39-vjeçari grek njeri
Në foto: Bashkëpunëtori i akuzuar për vrasjen e shqiptares

“I akuzuari është akuzuar nga drejtori ynë dhe motra e tij për nëntë akuza për dhunë në familje, kërcënime ndaj jetës së saj dhe mbajtje të armëve. Katër prej tyre tashmë janë gjykuar dhe janë dhënë një numër i barabartë dënimesh të parevokueshme, me të cilat i pandehuri është dënuar gjithsej me më shumë se pesë vjet”, tha avokati që përfaqëson motrën e 39-vjeçarit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi