"Agaçi, shefi i Ramës", Meta: Rai 3 tregoi se krimi dominon marrëdhënien me Italinë

Nga A2 CNN
24 Prill 2024, 15:10 | Politikë

“Nëndetësja 105 do të kthehet në bazë,”  deklaroi Ilir Meta nga Vlora ku ndodhej në kuadër të përgatitjeve për Konventën e Partisë së Lirisë.

Meta komentoi edhe reportazhin e publikuar nga Rai 2, që ka përfshirë në polemika kryeministrin Rama dhe median italiane. Sipas Metës, materiali ishte një dëshmi e vogël se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Italisë, dominohen nga krimi.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi