Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Avokatët e Berishës nuk i ndahen SPAK, çfarë kërkojnë këtë herë?

Nga A2 CNN
24 Janar 2024, 09:01 | Politikë

Avokatët e Berishës nuk i ndahen SPAK, çfarë

Avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha janë paraqitur sërish në ambientet e Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion, ku ditët e sotme do të mbahet seanca për ankimimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie”.

Një ditë më parë, Sali Berisha u paraqit në SPAK si person nën hetim për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

Prej 30 dhjetorit, ish-kryeministri qëndron me masë sigurie, teksa ditën e sotme kërkon një masë më të butë.

Më herët, ai ka kërkuar nga SPAK dhe që të lejohet që të ndjekë seancat plenare të Kuvendit, gjë e cila i është refuzuar.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli