Berisha: Berberi u arrestua për të fshehur miliardat e vjedhura nga Rama, Balluku, Gjiknuri

Nga A2 CNN
14 Mars 2024, 19:55 | Politikë

Berisha: Berberi u arrestua për të fshehur miliardat e vjedhura nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ish-kreu i ARRSH-së, Ervis Berberi është arrestuar me urdhër politik nga kryeministri Edi Rama.

Duke folur nga ballkoni i shtëpisë së tij, ku ndodhet nën arrest shtëpie, Berisha tha se Berberi u arrestua për të fshehur miliardat e vjedhura nga vetë Edi Rama, Belinda Balluku, Damian Gjiknuri.

“Miqtë e mi, sot Edi Rama urdhëroi Damanin e tij për të arrestuar drejtorin e rrugëve, Berberi.

Po ku qëndron poshtërsia e këtij akti? Berberi u arrestua vetëm për të fshehur miliardat e vjedhura në rrugë nga Edi Rama, Belinda Balluku, Damian Gjiknuri dhe suita e tyre.

Sot u njoftua se Berberi kishte blerë një kompani kaq dhe e shiti 1 milion e 700 mijë euro, e bleu prapë, etj. Të gjitha pa diskutim, vepër penale. Por kjo vepër panele është identike me akuzën që i bëjnë Beqës për restorantin. Miqtë e mi, këto janë akte makabër, këto janë tallje, janë përçmime dhe poshtërime për shqiptarët. Berberi arrestohet për një vjedhje të sigurt prej 1.7 milion. Por, ata që kanë vjedhur 80-90 përqind të fondit prej rreth 9 miliardë euro të shpenzuara në rrugë dhe sheshe, ata janë me jahte, me konto bankare, Edi Rama, Erion Veliaj, Belinda Balluku, Damian Gjiknuri etj me radhë”, tha Berisha.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli