Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Berisha shkon sot në SPAK, do të merret në pyetje

Nga A2 CNN
23 Janar 2024, 08:05 | Politikë

Berisha shkon sot në SPAK, do të merret në pyetje

Ish-kryeministri Sali Berisha do të paraqitet mëngjesin e sotëm në SPAK, në lidhje me dosjen e privatizimit të ish-kompleksit “Partizani”.

Mësohet se seanca është caktuar në orën 10:00, ndërkohë që Berisha prej datës 30 dhjetor, të vitit të kaluar, ndodhet në masën e "arrestit shtëpiak".

Kjo do të jetë hera e parë që Berisha shkon në SPAK për t’u marrë në pyetje për këtë çështje.

Në daljen e tij të parë në publik, që pas masës së arrestit të shtëpisë, Berisha pritet të ndiqet në SPAK dhe nga një numër i konsiderueshëm mbështetësish, që janë lajmëruar që prej mbrëmjes së kaluar.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli