Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 0%
  • Mungesa e kohës 100%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 0%

Mirë se erdhe Antony! Ministri i Jashtëm pret sekretarin amerikan

Nga A2 CNN
15 Shkurt 2024, 11:50 | Politikë

Mirë se erdhe Antony! Ministri i Jashtëm pret sekretarin amerikan

Ministri i jashtëm Igli Hasani ka pritur në aeroportin e Rinasit Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Në një postim në rrjetet sociale, Hasani shprehet partneriteti dhe bashkëpunimi strategjik i Shqipërisë me SHBA-në, do të forcohet.

“Mirë se erdhe Antony! Me kënaqësi të mirëpritur Sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken, në vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri. Partneriteti dhe bashkëpunimi strategjik i Shqipërisë me SHBA-në, aleatin tonë të vjetër, vetëm sa do të forcohet, i ndërtuar mbi një themel të fortë midis vendeve dhe njerëzve tanë. I jam jashtëzakonisht mirënjohës Sekretarit Blinken për mbështetjen dhe bashkëpunimin e tij të paçmuar? Shkruan Hasani.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi