Rama me shqiptarët në Athinë, Meta: Patronazhistët kanë kaluar nga Kapshtica dhe Kakavija

Nga A2 CNN
11 Maj 2024, 13:53 | Politikë

Edhe Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një konferencë për mediat hodhi dyshime se Edi Rama stadiumin në Athinë do ta mbushë me qytetarë që jetojnë në Shqipëri dhe jo me emigrantë në Greqi. Sipas tij qindra patronazhistë kanë ikur me autobusë për të qenë në takim me Ramën.

“Qindra mijëra patronazhistë kanë kaluar sot Kapshticën e Kakavijën. Nga bashkia e Maliqit ku është pylli i fazanëve ka më shumë të punësuar. Janë 20 të punësuar dhe 13 fazanë kanë ngelur. Edhe bashkia e Korçës, edhe këtej nga Gjirokastra”.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli