“Shota” e blinduar, Rama publikon imazhet e makinës së parë shqiptare të luftës

Nga A2 CNN
13 Qershor 2024, 08:56 | Politikë

“Shota” e blinduar, Rama publikon imazhet e makinës së

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një video të makinës së parë ushtarake shqiptare, e cila është quajtur “Shota”.

Bisha e luftës është e gjitha e blinduar dhe vjen si një krijim i një ekipi vajzash të udhëhequr nga Arjeta Puca

“MIRËMËNGJES dhe me “Shotën”, automjetin e parë ushtarak të blinduar “Made in Albania”, një prodhim i ri i çikës sonë bulqizake Arjeta Puca dhe ekipit të saj fantastik të gocave profesioniste, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024