Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

Vokshi: Basha bashkëpunon me Ramën, kemi fakte! “Zbulon” mesazhet që i dërgon Balla në celular

Nga A2 CNN
21 Shkurt 2024, 21:23 | Politikë

Protesta e opozitës, një ditë më parë në Bulevard, për deputeten demokrate, Albana Vokshi është tregues se opozita është bashkuar. Sipas saj, kjo është një përgjigje për Lulzim Bashën, i cili tha më herët se Sali Berisha dhe mbështetësit e tij nuk mbushin dot një rrugicë dhe jo më një shesh.

Për Vokshin, protesta e djeshme “ia përplasi në fytyrë” që e kishte gabim, ndërkohë ka hedhur një akuzë të fortë për kryedemokratin, duke thënë se bashkëpunon hapur me kryeministrin Edi Rama, nëpërmjet Taulant Ballës.

Madje, ajo thotë se ka edhe prova për këtë, duke sjellë edhe disa mesazhe që për Vokshin janë fakte se si ai merr urdhra nga ministri i Brendshëm, Balla.

“Ia treguam Bashës dhe Ramës që jo vetëm mbushim rrugicën, por edhe Bulevardit plot e përlot. Të thuash që s’je bashkuar se s’ka ardhur Basha, të kesh 50 deputet dhe Basha të ketë 7, që s’po bëjnë as opozitën, se çfarë zgjedh Basha që s’po bën opozitë. Është në marrëveshje direkte me Bashën nëpërmjet Ballës dhe urdhrat i merr nga Balla, i kemi të faktuara dhe mesazhet që sjell Balla “prisni mos e hidhni në votim se po vjen Basha”, apo ka dalë edhe mesazhi që i ka thënë Bashës “hajdeni””,deklaroi Vokshi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli