Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Si Final Destination: i shpëtoi masakrës në Las Vegas, vritet në atë të Kalifornisë

Nga A2 CNN
9 Nëntor 2018, 16:02 | Bota
Thelemacus Orfanos

Ndonjëherë fati i njeriut duket i shkruar. Filma të ndryshme horror si Final Destination e kanë përshkruar më së miri këtë thënie, por shpesh herë realiteti e kapërcen imagjinatën.

Fati i të riut 27 vjeçar amerikan ThelemacusOrfanos duket në fakt i pabesueshëm. I riu nga Thousand Oaks u vra në masakrën e kryer në qytezën e tij pranë Los Angelos bashkë me  11 persona të tjerë.

Masakra e Las Vegas, me 58 të vdekur në një koncert vitin e kaluar.  Foto: David Becker

Por më e pabesueshmja vjen nga fakti që vetëm një vit më parë i riu i kishte shpëtuar vdekjes në Las Vegas, ku 58 persona që po ndiqnin një koncert country u vranë me snajper në një nga episodet më të përgjakshme të historisë amerikane.

Pamje nga ngjarja në Thousand Oaks, ku u vra dhe Thelemacus Orfanos. Foto: Mark J. Terrill

Vrasësi i të riut ishte një ish marine në Afganistan, Ian David Long, i cili vrau veten pas masakrës.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani