Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Soreca rikthehet në Tiranë, do të shërbejë si ambasador i përkohshëm i BE në Shqipëri

Nga A2 CNN
17 Gusht 2023, 11:26 | Aktualitet

Luigi Soreca do të rikthehet sërish në Shqipëri, si ambasador i komanduar i Bashkimit Europian. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht nga Komisioni Europian për A2 CNN. Soreca do të marrë detyrën në datën 1 shtator dhe do të drejtojë Delegacionin e BE-së në Tiranë deri në ardhjen e Shefit të ri të Delegacionit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli