Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

SPAK i shton akuzat, Ahmetaj flet nga arratia: Kërkojnë të më bëjnë “delen e zezë”

Nga A2 CNN
8 Tetor 2023, 16:38 | Aktualitet

Sot, Arben Ahmeatj u vendos sërish në qendër të vëmendjes së mediave dhe kësaj here jo për inceneratorëve, por për një tjetër aferë korruptive. SPAK i ka shtuar akuzat pasi akuzohet se privatizoi në shkelje të ligjit një fabrikë buke te “5 Maji” duke i shkaktuar shtetit një dëm prej 7 mld lekësh, mirëpo për ish-ministrin e arratisur, kjo akuzë nuk është aspak e vërtetë.

Dita jonë