Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

A e njihni? Iu afrua Topit të Artë, la futbollin 28 vjeç dhe sot shet fshesa me korrent

Nga A2 CNN
3 Nëntor 2023, 17:25 | Futboll

Tomas Brolin është një nga futbollistët më të mirë nordikë në historinë e futbollit. Sulmuesi ka dalë i katërti në votimet e Topit të Artë 1994, si dhe ka luajtur me Parmën në Itali dhe Leeds në Angli.

Ai u tërhoq nga futbolli kur ishte vetëm 28 vjeç, por nuk është penduar për këtë: “Të gjithë thonë se 28 vjeç je shumë i ri për të dalë në pension, por varet nga ajo që ke bërë në vitet e tua si futbollist. Unë kisha bërë shumë”.

Pasi u takua me shpikësin Goran Edlund, Brolin vendosi të investojë në tregun e fshesave me korrent. Ai ka qenë gjithashtu një lojtar profesionist pokeri.

Ditari A2 CNN