Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

Atletico mund Granadën dhe rimerr vendin e katërt në La Liga

Nga Erald Kodhelaj
23 Janar 2024, 10:45 | Futboll

Atletico mund Granadën dhe rimerr vendin e katërt në La Liga

Atletico Madrid është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa mundi 1-0 Granda-n në transfertë.

Madrilenët edhe pse dominuan lojën e kishin të vështirë të finalizonin. Golin e vetëm të sfidës e shënoi Alvaro Morata, në minutën e 55-të dhe kaq mjaftoi që Aletico të siguronte 3 pikë me vlerë nga java e 21 në La Liga.

Sa i përket sulmuesit shqiptar, Myrto Uzuni, u aktivizua te vendasit për 67 minuta, por, nuk ia doli të lë gjurmë në këtë përballje.

Pas këtij suksesi, Atletico Madridi është në kuotën e 41 pikë dhe pozicionohet në vendin e katërt në tabelë, ndërsa Granada mbetet e parafundit me 11 pikë të grumbulluara.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi