Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Champions League, Ernest Muçi debuton me Besiktas, vlerësohet pozitivisht

Nga Erald Kodhelaj
13 Shkurt 2024, 16:54 | Futboll

Champions League, Ernest Muçi debuton me Besiktas, vlerësohet

Ernest Muçi debutoi si titullar me Besiktas në ndeshjen e kësaj të hëne përballë Kayserispor.

Edhe pse u zyrtarizua vetëm katër ditë më parë, sulmuesi 22-vjeçar shqiptar e nisi nga minuta e parë dhe bëri një paraqitje të mirë duke shpërblyer besimin e trajnerit Santos në duelin që Besiktas barazoi pa gola.

Ndonëse sulmuesi nuk la gjurmë. loja e tij vlerësua pozitivisht nga ekspertet e futbollit që në fund i dhanë notën 7.

Ernest Muci u ble nga Legia e Varshavës për shumën e 8 milionë eurove plus 2 të tjera në formë bonusesh. Kjo ishte ndeshja e parë për shqiptarin në elitën e futbollit turk.

A2 CNN Livestream

Dita jonë