Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

Dejvi Bregu ikën nga Turqia, kryen testet mjekësore me skuadrën e re

Nga Dea Kozma
26 Janar 2024, 13:04 | Futboll

Dejvi Bregu ikën nga Turqia, kryen testet mjekësore me skuadrën e

Dejvi Bregu i jep fund aventurës në Turqi. Futbollisti shqiptar është transferuar në Poloni te skuadra e Wisla Krakoë.

Bregu kaloi me sukses testet mjekësore dhe është gati t’i bashkohet skuadrës. Sulmuesi vlonjat ndërpreu kontratën me Umrani-jespor në Turqi dhe transferohet në kampionatin polak si lojtar i lirë.

Aktualisht, Wisla militon në Kategorinë e parë në Poloni dhe po lufton për t’u ringjitur në elitë. Përveç tij, me këtë ekip aktivizohet dhe një tjetër futbollist shqiptar, vëllai i Migjen Bashës, Vullnet Basha.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani