Kupa e Mbretit, Atletico Madrid mund Sevilla dhe shkon në gjysmëfinale

Nga A2 CNN
26 Janar 2024, 05:42 | Futboll

Kupa e Mbretit, Atletico Madrid mund Sevilla dhe shkon në gjysmëfinale

Atletico Madrid mundi minimalisht Sevilla dhe siguroi një biletë për në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit.

Që në minutat e para, ritmi i lojës ishte i lartë. Pas një faulli në zonë, arbitri drejtoi gishtin nga penalltia, por fati nuk ishte në anën e Griezmann.

Edhe në fraksionin e dytë, madrilenët kishin kontrollin e topin. Griezmann dhe Depay shënuan, por VAR anuloi festën për pozicion jashtë loje.

Goli i avantazhin erdhi në minutën e 79, kur holandezi Depay me një devijim të lehtë dërgoi topin në rrjetë.

Sevilla pretendoi dhe për 1 penallti, por për arbitrin çdo gjë ishte e rregullt. Kaq mjaftoi që Atletico të merrte një biletë për në gjysëmfinale duke iu bashkuar 3 ekipeve të tjera, Bilbao, Mallorca e Sociedad.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni