Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Elbasan marshon drejt Superiores, fitore e rëndësishme ndaj Luzit

Nga A2 CNN
4 Mars 2024, 12:12 | Futboll

Elbasan marshon drejt Superiores, fitore e rëndësishme ndaj Luzit

Elbasani nuk ndalet në Kategorinë e Parë. Ekipi i Nevil Dedes fitoi me përmbysje ndaj Luzit dhe mbetet një nga ekipet kryesore pretendente për hyrë në Superligë sezonin e ardhshëm.

Tigrat u befasuan në fillim me një supergol të Patrik Trenit, por u kundërpërgjigjën shpejt. Melo vendosi baraspeshën po në pjesën e parë ndërsa në fraksionin e dytë Elbasani fitoi dy penallti.

Fillimisht, Hoxhaj gaboi nga 11 metërshi, ndërsa Bledar Lila po nga penalltia, përmbysi rezultatin. Me këtë sukses, ekipi i Nevil Dedes, mban distancën me dy pikë nga Bylisi kryesues dhe vijon i qetë marshimin drejt Superligës shqiptare.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi