Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Tirana “shkërmoqet” në Shkodër, Vllaznia marshon me golat e Balaj

Nga A2 CNN
2 Mars 2024, 19:16 | Futboll

Nuk ka histori në Shkodër. Tirana e Erbim Fagut është e pafuqishme për të përballuar furinë e kuqebluve të Vllaznisë.

Djemtë e Qatip Osmanit nuk e ndalin marshimin drejt vendit të parë, ku mbetet e palëkundur Egnatia, duke i shënuar 3 herë bardhebluve në “Loro Boriçi”.

Klasikja e futbollit shqiptar u zhbllokua në minutën e 21-të, me Juriç që dërgoi topin në rrjetë me kokë. Golin e dytë të Vllaznisë ia mohoi Grudës vetëm shtylla, por askush nuk mund ta ndalte dot Bekim Balajn që ta shënonte, pas një kombinimi perfekt me Esat Malën në minutën e 45-të.

Vllaznia shkoi drejt dhomave të zhveshjes me epërsinë e dy golave. Në pjesën e dytë Tirana fitoi disi terren dhe në minutën e 78-të ngushtoi shifrat me Nikqin.

Festa e goli bardheblu zgjati shumë pak, pasi Balaj shndërroi në gol një penallti, dy minuta më pas.

Me fitoren e sotme, Vllaznia renditet në vendin e dytë me 46 pikë, ndërsa Tirana pozicionohet në vendin e gjashtë me 35 pikë.

 

A2 CNN Livestream

Dita jonë