Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Empoli “shtëpia” e kuqezinjve, kolonisë shqiptare i shtohet një talent 18 vjeçar

Nga Erald Kodhelaj
23 Janar 2024, 16:41 | Futboll

Empoli mbetet i dashuruar me shqiptarët. Klubi i Serie A, ku luajnë portieri Etrit Berisha, mbrojtësi Ardian Ismajli dhe sulmuesi Stiven Shpendi, ka afruar një tjetër talent kuqezi.

Bëhet fjalë për mbrojtësin 18-vjeçar, Adi Kurti. Djaloshi nga Elbasani firmosi kontratën që e lidh me Empolin, pas eksperiencës në akademinë e një tjetër klubi me emër përtej Adriatikut, si Sampdoria.

Mbrojtësi është një prej lojtarëve më të spikatur të përfaqësueses së 19-vjeçarëve të Shqipërisë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli