Finale play-out, Lushnja mund Ilirinë dhe qëndron në Kategorinë e Parë

Nga Erald Kodhelaj
17 Maj 2024, 13:22 | Futboll

Finale play-out, Lushnja mund Ilirinë dhe qëndron në

Të enjten u luajtën dhe finalet e Play Out në Kategorinë e Parë dhe nuk kishte surpriza. Lushnja dhe Besa do të vijojnë të luajnë në nivelin e dytë në futbollin shqiptar, ndërsa Iliria dhe Luftëtari mbeten pjesë e nivelit të tretë.

Në stadiumin e Rrogozhinës, Lushnja mundi 2-0 Ilirinë që e kishte të vështirë të reagonte.

Paolo Kasmollari që në minutën e katërt dhe Erjon Dragoji në të 95 hipotekuan qëndrimin e Lushnjës në Kategorinë e Parë, pas një sezoni të vështirë dhe me shumë luhatje.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi