Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Girona ndalet nga Bilbao, rritet diferenca ndaj Realit kryesues

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 11:04 | Futboll

Girona ndalet nga Bilbao, rritet diferenca ndaj Realit kryesues

Pas barazimit të Real Madridit me Rayo Vallecano, edhe Girona u ndal në La Liga teksa u mund 3-2 nga Athletic Bilbao.

Vendasit e nisën takimin më mirë dhe realizuan me Berenguer, që në minutën e dytë. Miqtë bënë çmos për të vendosur ekuilibrat derisa ukrainasi Viktor Tsi-gankov dërgoi shifrat në 1-1.

Mirëpo Berenguer me klas kompletoi dopietën në minutën e 65, duke rikthyer festën në stadium. Pas tij, Inaki Williams vulosi fitoren e Bilbaos, pas golit të shënuar në minutën e 60.

Nga ana tjetër, Garsia ngushtoi shifrat në të 75-tën, por nuk kishte më kohë. Një disfatë që dhemb për suprizën e këtij sezoni pasi diferenca me Real Madridin thellohen dhe më shumë.

Aktualisht, Girona është në kuotën e 56 pikëve, 6 larg madrilenëve kryesues.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli