Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

Tirana largon Ahmatajn, gati Erbim Fagu ose Erjon Xhafa

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 10:54 | Futboll

Tirana largon Ahmatajn, gati Erbim Fagu ose Erjon Xhafa

Rrufe në qiell të hapur! Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës. Humbja në Derbi, nuk është kaluar lehtë nga drejtuesit bardheblu që kanë vendosur të mbyllin aventurën me 44-vjeçarin vetëm pas disa muajsh.

Ahmataj mori drejtimin e Tiranës që prej 5 tetorit, kur zëvendësoi Orges Shehin. Në 19 ndeshje në total, 44-vjeçari regjistroi 7 fitore, 6 humbje dhe 6 barazime.

Emri që qarkullon më së shumti për t’u ulur në stolin bardheblu është njëri ndërmjet Erbim Fagut dhe ish-ndihmës trajnerit të Tiranës, Erjon Xhafa.

Ndërkohë Julian Ahmataj do të marrë rolin e drejtorit teknik të klubit. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli