Muçolli shkëlqen në Suedi, realizon dy gola për Göteborg

Nga Erald Kodhelaj
19 Shkurt 2024, 11:46 | Futboll

Muçolli shkëlqen në Suedi, realizon dy gola për

Arbnor Muçolli vijon të shkëlqejë me ekipin e tij Goteborg në Suedi. Shqiptari shënoi sërish duke evituar turpërimin e skuadrës së tij në ndeshjen e parë të Kupës e Suedisë.

Goteborgu mundi me rezultatin 4-3 Junajtid Nordik, skuadër që militon në kategorinë e tretë. Futbollisti kuqezi shkurtoi diferencën në 2-1 në pjesën e parë.

Në limit, Tordarson shënoi dhe golin e katër dhe vulosi sfidën me shifrat 4-3. Arbnor  Muçolli ishte një nga lojtarët kyç të Goteborg, edicionin e kaluar pasi e ndihmoi për të qëndruar në elitën e futbollit suedez.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu