Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Monza gjunjëzon Milan, kuqezinjtë mbeten pas Juventus

Nga Erald Kodhelaj
19 Shkurt 2024, 11:02 | Futboll

Monza gjunjëzon Milan, kuqezinjtë mbeten pas Juventus

Interi po ecën i sigurt drejt titullit kampion në Serie A dhe kjo falë dhuratave nga kundërshtarët direkt. Pas hapit fals të Juventusit erdhi edhe humbja e Milanit.

Kuqezinjtë u mposhtën 4-2 nga Monza, në sfidën që mbylli javën e 25-të të kampionatit. Ndeshja ishte emocionuese dhe plot të papritura.

Vendasit shënuan dy herë në pjesën e parë, por Djalli gjeti forca të reagonte edhe pse luajti në inferioritet numerik thuajse gjatë gjithë fraksionit të dytë të lojës.

Giroud dhe Pulisic rikthyen baraspeshën, megjithatë Milani u dorëzua në fund. Bondo në të 90-ën dhe Kolombo në minutën e pestë të shtesës gjunjëzuan skuadrën e Piolit, që humbi shansin të parakalonte Juventusin në renditje.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli