Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Ivan Balliu ndal Realin

Nga A2 CNN
18 Shkurt 2024, 20:36 | Futboll

Ivan Balliu ndal Realin

Real Madrid është ndalur në një barazim 1-1 nga ekipi i Ivan Balliut, Rayo Vallecano.

Në këtë ndeshje vendosën episodet e pjesës së parë, ku VAR-i ndërhyri dy herë. Reali realizoi që në minutat e para me Joselu, por goli i sulmuesit spanjoll fillimisht u anulua për pozicion jashtë loje, ndërsa VAR-i korrigjoi vendimin e gabuar të anësorit.

Ndërkohë, po në pjesën e parë, ndërhyrja e VAR-it bëri që të akordohej penallti për ekipin e mbrojtësit të kombëtares sonë. 11-metërshin e shndërroi në gol Raul de Tomas.

Gjatë pjesës së dytë, asnjëra nga skuadrat nuk arriti të shënonte, ndërsa në fund të ndeshjes kapiteni i Realit, Carvajal, u ndëshkua me karton të kuq.

Me këtë barazim, Reali ndodhet 8 pikë para Barcelonës së vendit të tretë dhe 6 para Gironës ndjekëse, por me një ndeshje më pak.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli