Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Harry Kane shkatërron Dortmundin dhe thyen rekord në Bundesligë

Nga A2 CNN
4 Nëntor 2023, 20:34 | Futboll
Harry Kane shkatërron Dortmundin dhe thyen rekord në Bundesligë

Harry Kane nuk di të ndalet. Sulmuesi anglez i Bayern Munchen ka shënuar 3 gola në Klasiken ndaj Borussia Dortmund, në fitoren 4-0 të kampionëve në fuqi të Gjermanisë në transfertë.

Me tregolëshin e radhës, Kane ka thyer edhe një rekord historik: në 10 ndeshjet e para të Bundesligës ka shënuar 14 gola, gjë që nuk ishte arritur kurrë më parë.

Goli tjetër i ndeshjes u shënua nga Upamecano, me mbrojtësin francez që zhbllokoi rezultatin që në minutën e katërt të ndeshjes.

Debat - nga Alba Alishani