Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 50%
  • Jo 40%
  • Nuk e di 10%

City luan tenis dhe merr kreun e renditjes

Nga A2 CNN
4 Nëntor 2023, 18:13 | Futboll
City luan tenis dhe merr kreun e renditjes

Manchester City fiton thellë përballë Bournemouth dhe merr përkohësisht kreun e renditjes.

Kampionët e Anglisë nuk u përmbajtën në “Etihad” dhe shënuan plot 6 herë me Doku, Bernardo Silva (2), Akanji, Foden dhe Ake. Golin e nderit për miqtë e shënoi Sinisterra, me takimin që u mbyll 6-1.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi në kampionatin anglez për djemtë e Pep Guardiolës, të cilët aktualisht kryesojnë renditjen me 27 pikë.

Ditari A2 CNN