Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Katari në finale, sfidon Jordaninë për trofeun

Nga Erald Kodhelaj
8 Shkurt 2024, 14:35 | Futboll

Katari në finale, sfidon Jordaninë për trofeun

Finalja e Kupës së Azisë 2024 do të jetë një sfidë ndërmjet Katarit dhe Jordanisë. Pas suksesit të vitit 2019, përfaqësuesja e drejtuar nga Tintin Markez mposhti Iranin në gjysmëfinale, me rezultatin 3-2.

Kjo është hera e dytë me radhë që Katari kualifikohet në finalen e turneut. Sfida në Doha ishte spektakolare, plot emocione dhe me shumë gola.

Vendasit e Katarit e mbyllën pjesën e parë të lojës në avantazh 2-1, teksa goli vendimtar për suksesin u shënua nga Ali, 8 minuta përpara fundit, që evitoi shtesat dhe e dërgoi ekipin në finale. Sfida për trofeun kundër Jordanisë do të luhet të shtunën e 10 shkurtit, prej orës 16:00.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi