"Kënaqni sytë", edhe pse u lanë pa bileta, "Plisat" skuqin rrugët e Prishtinës, festë e çmendur pas kualifikimit në EURO 2024

Nga A2 CNN
22 Nëntor 2023, 21:12 | Futboll
"Kënaqni sytë", edhe pse u lanë pa bileta,
Nga festimet e "Plisave" pas kualifikimit të Shqipërisë në EURO 2024

Tifo-grupi i njohur, “Plisat” mbeti pa biletë për ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro 2024, atë në “Air Albania” ndaj Ishujve Faroe, në takimin e festës së arritjes në Europian.

Gjithsesi, kjo nuk i ka penguar ata që menjëherë pas sfidës, të fillojnë të festojnë.

“Plisat dhe Prishtina jane dhe perhere do te jene zemra e shqiptarise. Çdo here rruget e veshtira i kemi kurorzu me fitore, por kesaj radhe ishte edhe me e embel. Kenaqni syte me pamjet e festes se Plisave e te Prishtines, pas kualifikimit te Shqiperise ne Euro 2024. Shihemi ne Gjermani!”, - shkruajnë “Plisat” në Facebook.

A2 CNN Livestream

A2 Sport