Kupa e Italisë, Atalanta pret Fiorentinën, vjollcët me avantazhin e një goli

Nga Dea Kozma
24 Prill 2024, 16:55 | Futboll

Kupa e Italisë, Atalanta pret Fiorentinën, vjollcët me avantazhin

Sot luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Fiorentinas në Bergamo. Vjollçët fituan minimalisht në ndeshjen e parë, megjithatë kualifikimi mbetet i hapur.

Skuadra e Gasperinit, pasi eliminoi Liverpoolin në Europa League, synon dhe do të luftojë fort dhe për trofeun e Kupës së Italisë.

Sa i përket organikës së dy skuadrave, bergamaskët do të luajnë pa Scalvini, ndërsa Fiorentina bënë llogaritë pa Belottin dhe Bonaventura, të dy të dëmtuar.

Gjysmëfinalja e kthimit mes Atalantas dhe Fiorentinas do të luhet sot në mbrëmje në orën 21:00.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli