Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Lazio emëron si trajner të ri ish-futbollistin e Juventusit

Nga A2 CNN
18 Mars 2024, 22:14 | Futboll

Lazio emëron si trajner të ri ish-futbollistin e Juventusit

Lazio ka zyrtarizuar kroatin Igor Tudor si trajnerin e ri të skuadrës. 45-vjeçari ka nënshkruar një kontratë për një vit e gjysmë me klubin bardhekaltër.

Ish-mbrojtësi i Juventusit ka drejtuar për herë të fundit skuadrën franceze të Olympique Marseille, duke u larguar nga ky ekip në qershor të vitit të kaluar. Tudor ka drejtuar edhe ekipet e Serisë A, Udinese dhe Verona.

Maurizio Sarri dha dorëheqjen nga klubi i Lazios më 13 mars. Lazio është në vendin e nëntë në renditje, 4 pikë larg zonës që e çon në kupat e Evropës.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi