Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Mbappe shënon dy herë, PSG eliminon Sociedadin nga Champions League

Nga Dea Kozma
6 Mars 2024, 11:28 | Futboll

Mbappe shënon dy herë, PSG eliminon Sociedadin nga Champions League

Paris Saint Germain është ekipi tjetër që siguroi kualifikimin në Çerekfinale të Champions League. Skuadra e Luis Enrike edhe në ndeshjen e dytë, nuk fali dhe mundi 2-1 Real Sociedad, duke kaluar me tej rezultatin e përgjithshëm 4-1.

Njeriu i ndeshjes ishte padyshim ylli francez, Kylian Mbappe që me dy golat e tij hipotekoi kualifikimin. Nga një gol në secilën pjesë, 25-vjeçari ishte i papërmbajtshëm dhe ia bëri më të thjeshtë lojën Parisit.

Vendasit shënuan me Mikel Merino në minutën e 89-të, por një gol që vlen vetëm për statistika, pasi në fund festa ishte e gjitha francezëve. 

A2 CNN Livestream

Dita jonë