Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Merr fund karriera e Paul Pogba, francezi pezullohet 4 vite pasi përdori doping

Nga Dea Kozma
29 Shkurt 2024, 14:37 | Futboll

Merr fund karriera e Paul Pogba, francezi pezullohet 4 vite pasi përdori

Tashmë është zyrtare! Pol Pogba është përjashtuar nga futbolli për 4 vite. Lajmin e dha gazetari i njohur Fabrizio Romano i cili me anë të një postimi tregoi vendimin për futbollistin francez.

Sipas Romanos, gjykata ka vendosur të përjashtojë  Pogban për 4 vite, pasi lojtari  ka përdorur doping.

Në testet e fundit që i janë bërë 30-vjeçarit me skuadrën e Juventusit, ai rezulton pozitiv me doping dhe për këtë i është ndaluar aktiviteti në çdo sport.

A2 CNN Livestream

A2 Business