Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

La Liga, Girona presion Realit, 6 pikë larg madrilenëve

Nga Erald Kodhelaj
27 Shkurt 2024, 16:37 | Futboll

La Liga, Girona presion Realit, 6 pikë larg madrilenëve

Zhirona vijon t'i bëjë presion Real Madridit për kreun në La Liga. Surpriza e këtij sezoni bëri detyrën në kampionat teksa mundi 3-0 Rajo Vajekanon e Ivan Balliu.

Shqiptari ishte titullar që nga minuta e parë por nuk ishte në mbrëmjen e tij. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura ndërsa në të dytën Viktor Tsihankov finalizoi saktë një aksion të shpejt.

Edhe pas këtij goli, dominimi i Zhironës vazhdoi. Protagonist ishte Savio që në 5 minutat e kohës shtesë realizoi dy herë dhe hipotekoi fitoren e skuadrës.

Pas këtij triumfi Zhirona është në vendin e dytë në kuotën e 59 pikëve, 6 larg Real Madridit kryesues.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi