Gara për elitën, Bylis dhe Elbasani nuk “vriten”, barazim në duelin e kreut

Nga Erald Kodhelaj
27 Shkurt 2024, 16:34 | Futboll

Gara për elitën, Bylis dhe Elbasani nuk “vriten”, barazim

Dueli i kryesueseve në Kategorinë e Parë, përfundoi në barazim pa gola. Bylisi dhe Elbasani u kënaqën me nga një pikë në ndeshjen ndërmjet dy skuadrave që synojnë të luajnë në elitë gjatë sezonit të ardhshëm.

Sfida në Adush Muça u karakterizua nga emocionet dhe rastet për gol në pjesën e parë, teksa në 45 minutat e mbetura të lojës, ekipet menduan më tepër të mos pësonin sesa të shënonin.

Pas barazimit të javës së 22-të, Bylisi e mbylli fazën e dytë të kampionatit në vendin e parë me 52 pikë, ndërsa Elbasani ka 50. Vora dhe Flamurtari që i ndjekin janë në kuotën e 42 pikëve.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu