Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Gonçalo Ramos eviton turpërimin e PSG, Mbappe ulet në stol

Nga Erald Kodhelaj
26 Shkurt 2024, 16:14 | Futboll

GGonçalo Ramos eviton turpërimin e PSG, Mbappe ulet në stol

onçalo Ramos evitoi humbjen e PSG, që barazoi 1-1 përballë Rene, me golin e realizuar me penallti vetëm në minutën e 7 të kohës shtesë.

Edhe pse kryeqytetasit dominuan minutat e para të sfidës, miqtë shënuan në rastin e parë të krijuar. Gjithçka pas një magjie të Guiri në të 33-ën: sulmuesi i dribloi te gjithë dhe e dërgoi topin në rrjetë.

Parizienët provuan pa sukses të reagonin me yjet Dembelé dhe Mbappé, me këtë të fundit që ishte në ditë të keqe.

Ndërhyrja e trajnerit Luis Enrique duke aktivizuar Gonçalo Ramos në vend të Mbappe rezultoi vendimtare, me sulmuesin portugez që shënoi nga 11 metrat.

PSG regjistroi rezultatin e 18-të pozitiv me radhë dhe ngjitet në kuotën e 54 pikëve, 11 më tepër se Brest i vendit të dytë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli